خانه / خبر / دکتر شهرتی فر ؛ باید هزینه فعالیت های سیاسی به صفر تقلیل پیدا کند/ اجرای انتخابات بر عهده وزارت کشور و فرمانداری هاست/اقدامات فرمانداری در قضیه دستگیری ها عمل به مر قانون بود و لاغیر
چاپ چاپ
دکتر شهرتی فر ؛ باید هزینه فعالیت های سیاسی به صفر تقلیل پیدا کند/ اجرای انتخابات بر عهده وزارت کشور و فرمانداری هاست/اقدامات فرمانداری در قضیه دستگیری ها عمل به مر قانون بود و لاغیر

دکتر شهرتی فر ؛ باید هزینه فعالیت های سیاسی به صفر تقلیل پیدا کند/ اجرای انتخابات بر عهده وزارت کشور و فرمانداری هاست/اقدامات فرمانداری در قضیه دستگیری ها عمل به مر قانون بود و لاغیر

تدبیروامید ؛ ماجراهای شورای شهر تبریز، تبریز ۲۰۱۸ و بحث حاشیه نشینی و اتفاقاتی از این قبیل دست به دست هم داد تا با شهرتی فر فرماندار محترم تبریز به مصاحبه بنشینیم. ایشان با همان نجابتی که از وی سراغ داشتیم آرام و متین و البته بر مدار مصلحت و اعتدال به سوالات ما پاسخ گفت. با وی از هر دری سخن گفتیم از حاشیه نشینی و مشکلات اجتماعی بوجود آمده از آن گرفته تا هزینه های بالای فعالیت سیاسی در کشور، در ادامه مصاحبه اختصاصی خبرنگار اعزامی روزنامه سراسری امین را با وی می خوانید.

*شناسایی استعدادهای منطقه و تعیین نیازمندی های شهرستان و برنامه ریزی آنها از وظایف فرمانداران می باشد، فرمانداری تبریز در این حوزه چه اقداماتی انجام داده است؟

مسئله نخبه پروری و شناخت نخبگان و استعدادهای درخشان یک وظیفه مشخص برای فرمانداری نیست. در جوامع گوناگون نخبگان چنانچه می بینیم سازوکار های ظهور و بروز نخبگان را اگر توجه کرده باشیم،متفاوت است مثلا در حوزه سیاست از طریق احزاب سیاسی و رقابت های درون حزبی بالا می آیند به جامعه معرفی می شوند، در نظام علمی از طریق حضور در مجامع علمی و ارائه مقالات علمی مشخص می شوند و دولت ها و بخش خصوصی نیز از آنها بهره مند می شوند. در کشور ما سازمان پرورش استعداد های درخشان وجود دارد. متاسفانه بررسی ها نشان می دهد این سازمان وقتی با سرمایه گذاری ملی پرورش یافته اند بنا به دلایل عدیده ای به مهاجرت تن داده اند.

آمارها نیز موید این مطلب است که برخی از فارغ التحصیلان در بازار کار کشورهای خارجی جذب و مشغول فعالیت می شوند که این مطلب به زعم بنده یک مشکل است. اما اینکه فرمانداری بخواهد استعدادها را شناسایی کند یک وظیف مشخص برای فرمانداری نیست من معتقدم که در ایران و خصوصا تبریز میزان IQ افراد بالاست و اگر چنانچه زمینه نخبه پروری در حوزه های مختلف در جامعه شکل یابد در آن صورت جامعه خود به خود به سراغ نخبگان خواهد رفت. ولی همه می دانیم که در استخدام برای یک سیستم اداری یک مسابقه علمی داریم و بعد از آن بحث گزینش مطرح می شود و یک سری سهمیه ها را هم در آن لحاظ می کنند . چون بدنه دولت هم بزرگ است تعداد استخدام شدگان بجز در آموزش و پرورش انجام نگرفته است ولی اخیرا گویا قرار است دولت محترم خواهد توانست کارمند استخدام نماید که خوداین نیز از طریق امتحان علمی صورت خواهد پذیرفت اما اگر آنچه که منظور شماست تامین شود لازمه اش این است که فعالیت آزادانه احزاب سیاسی و امکان ابراز نظر و فعالیت های جمعی فراهم شود تا نخبگان نیز معرفی شوند.

*در مطالب خود به فعالیت احزاب اشاره کردید آیا احزاب رسمی کشور درتبریز فعال هستند؟

اصلا احزاب رسمی در کشور ما فعال نیستند که در تبریز هم فعال باشند. جای تاسف است که فعالیت های سیاسی احزاب و تشکل های سیاسی عموما در زمان انتخابات موضوعیت دارد و بعد از آن به سکوت می روند تا انتخابات بعدی. البته تقصیر آن بر عهده احزاب نیست بلکه اگر بخواهیم این اتفاق بیفتد و فعالیت های سیاسی شفاف شود و اشخاص به فعایلهای حزبی رغبت پیدا کنند باید جایگاه احزاب در نظام سیاسی تقویت شود. اگر کاندیدایی معرفی می شود اجازه پیدا کند در قالب احزاب معرفی شود و اگر این معرفی به صورت انفرادی باشد در قالب تعداد مشخصی امضا صورت پذیرد. یعنی اینکه مثلا در ماه های آینده انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را داریم قانون به گونه ای تنظیم شود که احزاب دارای پروانه تعداد مشخصی افراد معرفی نمایند و اگر شخصی به صورت انفرادی شرکت کرد گفته شود وقتی شما در خود صلاحیت های عضویت در شورا را دیده اید باید عجالتا مثلا حدود هزار نفردارای این مشخصات بیایند و به صلاحیت شما صحه بگذارند. در ان صورت کار جمعی رونق پیدا می کند و شهروندان به سمت احزاب می روند مطابق نگرش سیاسی خود و توافق فکری خود، و در چارچوب احزاب معرفی می شود و احزاب کاندیدا معرفی می کنند و اگر اینچنین نشد احزاب در موسم انتخابات از عده ای مشخص باب میل خود حمایت می کنند و بقیه تعطیل خواهد شد.

*آقای دکتر شخصا معتقدید چرا فعالیت حزب بماهو حزب در کشور ما امکان اجرایی شدن ندارد؟

در قانون اساسی ما فعالیت احزاب رسمیت یافته است اما قانون های دیگر نیز لازم است تا اصلی که در قانون اساسی به فعالیت احزاب تاکید کرده آن را تقویت نماید و لازمه این کار بها دادن به کار جمعی است و کار جمعی با سفارش دادن و کارهایی از این قبیل صورت نمی گیرد باید سازوکارهای این امر رسمیت پیدا کند و یک نمونه آن این است که احزاب بتوانند کاندیدا معرفی کنند و احزاب دارای نشریات خاص باشند و احزاب بتوانند در مرور زمان و مناسبت های مختلف پیشنهاد و انتقاد کنند در واقع نقش عملی نه حاشیه ای در اداره کشور ایفا کنند.

*در حد وسع فرمانداری مثل شهرستان تبریز تا چه حد توانسته اید این سازوکارها و فضای آزاد سیاسی را برای فعالیت احزاب فراهم نمایید؟

در شهرستان تبریز هر گاه احزاب دارای پروانه هر برنامه ای داشته باشند ما انها را در اسرع وقت و با نگاه مثبت بررسی کرده ایم و سعی براین بوده است زمینه اجرای برنامه های حزبی را برایشان فراهم آوریم. منتهی همانطور که گفتم احزاب آن گونه که گفتم فعال نیستند.

*آیا دلیل این عدم فعالیت فقط نبود کار گروهی است؟

فقط این نیست در سازوکار اداره جامعه ما اهمیت کار جمعی در قالب تشکل های اجتماعی را باید به رسمیت شناخت و ضمنان هزینه فعالیت های سیاسی به صفر تقلیل پیدا کند اینگونه نمی شود که شخصی هم فعالیت سیاسی کند هم بعدا تاوان ان را بدهد. اکثرا اگر نگاه کنید یک سری افراد در انتخابات در چارچب احزاب فعالیت کرده اند بعد از انتخابات اشخاص تک به تک هزینه های منفی آن را پرداخته اند نه تنها از آنها تشکر نکرده اند بلکه مجبور به صرف هزینه شده اند اگر مسئولیتی در جایی داشته اند از مسئولیت خود کنار گذاشته شده اند، اگر دارای نفوذ کلام بودند برای خود اسم و رسمی داشت الان کسی به حرفهایش بها نمی دهد و گاه دیده می شود که حتی دستگاه های قانونی هم با آنها برخورد می کنند. این حوادث دست به دست هم می دهد تا رغبت به کار جمعی از بین برود. وقتی در دانشگاه دانشجویان را ستاره دار می کردند و با این کار آینده تحصیلی و شغلی انها را به خطر می افتاد بالطبع سایر دانشجویان که جرات برای فعالیت در کار سیاسی نشان می دادند.

*شاهدیم که در دولت تدبیر و امید شخص رییس جمهور قول تدوین منشور حقوق شهروندی را داده اند ، تصویب این منشور تا چه حد می تواند در کاستن این هزینه ها و تقویت اصل تکریم شهروندان و تلطیف فضای سیاسی کمک حال باشد؟

تصور بنده این است که این موضوع صرفا در حوزه فعالیت های دولت مثمر ثمر باشد من از دیدگاه یک دانشگاهی و یک شهروند باید بگویم اراده کلیت نظام با این مسئله همراهی نماید و قوای سه گانه اهمیت ان را درک نمایدو پای کار بیاید دولت ممکن است این موضوع را مطرح کند و تاثیر گذار هم باشد اما اگر دولت در این وادی تنها بماند آنگونه که بایسته است نتیجه مطلوبی رخ نخواهد داد.

*فرصت هایی که تبریز برای توسعه کشور فراهم آورده است مثل تبریز ۲۰۱۸،شهر جهانی فرش،مسیر جاده ابریشم ، مکتب نگارگری و … اما دیده می شود که دولت ها عموما از این فرصت ها استفاده بهینه نمی کنند آیا این مشکل از ضعف مدیران استانی است یا در راس دستگاه هایاجرایی رغبتی برای این امر وجود ندارد؟

اجازه بدهید این حرف شما را قبول نکنم برای اینکه این فرصتها خود به خود و مادرزادی ایجاد نشده اند اگر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است قطعا با قرعه کشی که نبوده است بلکه یک سری شرایط وجود داشته است و متناسب با ان شرایط این انتخاب صورت گرفته است و این امر از طرف دولت نیز به جد پیگیری شده است من اطلاع دارم که چقدر آقای استاندار در مورد این موضوع چقدر زحمت کشده است. پتانسیل های شهر و استان در جای خود محفوظ است ولی اگر نتوانیم این پتانسیل ها را درست معرفی کنیم و آنها را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم خود بخود تاثیر گذار نخواهد بود . ما چون در تبریز زندگی می کنیم شاید این مسائل را زیاد توجه نمی کنیم ولی هر مسافری که به شهر ما وارد می شود آن را با شهر خود مقایسه می کند و اگر در گذشته هم در تبریز حضور داشته آن را با دفعه قبل آن مقایسه می کند تغییرات را ملموس تر می بیند. و در بوجود امدن این شرایط دستگاه های دولتی و مردم موثر بوده اند. مثلا اگر عملکرد دولت را در پاک نگه داشتن هوای شهر تبریز ارزیابی کنید. مگر بیاد نداریم چند سال پیش وضعیت آلودگی هوا در چه شرایطی قرار داشت که هر از گاهی تمام مدارس و دستگاه های اداری تعطیل می شد. الان در ماه مهر قرار داریم و ساعت پر تردد روز است اما افق دید را اگر نگاه کنید فکر می کنید این کار از چه چیزی ناشی می شود؟ بنزین یورو ۴ توزیع می شود، مدیریت حمل و نقل درون شهری اصلاحات انجام گرفته است، امکانات حمل و نقل مثل اتوبوس های فرسوده اصلاح شده است و خودروهای آلوده کننده کاهش یافته است و نظارت محیط زیست بر کارخانجات بیشتر شده است و تاکسی ها دائما در حال نو سازی هستند. آب و هوا که به خودی خود صاف نشده است بلکه اقداماتی انجام شده است. نیروگاه حرارتی تبریز همیشه با مازوت کار می کرد ولی الان با گاز طبیعی کار می کند حجم آلودگی که از این کار وارد آب و هوای تبریز می شد فاجعه بار بود. در صورتی که این اقدامات کمتر رسانه ای می شود و به اطلاع عموم می رسد. همچنین آمار نرخ بیکاری نسبت به سه سال گذشته کم شده است خود بخود که نبوده بلکه کارهایی در این حوزه انجام گرفته است اما توجهی به آن نمی شود. بیان عملکردها و تبلیغ از طرف دستگاه های دولتی کم است. طرح غربالگری حاشیه شهر تبریز با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت شروع شده است. مجتمع های سلامت خانه به خانه آن ها را معاینه و معالجه و درمان می کنند و این کار را از حاشیه تبریز شروع کرده ایم و این کار در توسعه تبریز کاری اساسی می باشد. امروز ۱۷۰ واحد مسکونی برای تامین منازل حاشیه نشینانی که خانه شان در معرض خطر قرار دارد افتتاح شد. و ۶۰۰ واحد دیگر هم در شهرک اندیشه در حال ساخت می باشد که یک کار جمعی است این اتفاقات مبارکی است. واحد های دارای بحران از طرف دولت حمایت می شود تا شاهد رونق صنعتی هم باشیم.

*به بحث حاشیه نشینی اشاره کردید یکی از وظایف فرمانداری فراهم آوردن زمینه های عدالت اجتماعی و فقر زدایی است در این خصوص چه کارهایی انجام شده است با عنایت به این موضوع که رکود اقتصادی ادامه حیات را برای قشر ضعیف جامعه غیر ممکن کرده است؟

در خود تبریز حاشیه نشینی دغدغه بسیار مهمی برای مدیریت شهری است. برای پایدارسازی شهری مشوق هایی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است که از جمله این اقدامات لغو هزینه پروانه ساخت می باشد. مهاجرت از گذشته به تبریز از استانهای همجوار و روستاها با شدت وجود داشته است. امروز بیش از ۴۰۰ هزار حاشیه نشین داریم. که با بالا بردن امکانات توزیع عادلانه امکانات شهری شرایط رفاه و آسایش آنان را فراهم آوریم. ضمنا باید مراقبت کنیم که حاشیه نشینی افزایش پیدا نکند و این کار باعث شده است که حاشیه نشینی به روستاها نیز کشیده شده است. برای حل این مشکل باید امکانات و شرایط زیستی هر منطقه به گونه ای باشد که امکان لزوم مهاجرت پایین بیاید. ضمنا باید طرح تجمیع روستاها در دستور کار قرار بگیرد که این امر مستلزم برنامه ریزی های کلان کشوری است. اما اجالتا آن چیزی که شما اشاره می کنید مسئله مطمئن سازی مسکن و توزیع عادلانه امکانات رفاهی در مناطق حاشیه نشین و مشوق های سرمایه گذاری در بافت فرسوده در حال انجام است اما همه اینها باید همراه با رونق اقتصادی در کشور باشد که طلیعه های رونق اتقصادی روشن است که امیدواریم هر چه زودتر در بخش مسکن نیز شاهد این رونق باشیم.

*دیده می شود که بخش صنعتی تبریز به قهقرا کشیده و عمده این دلایل از قبل واگذاری های غیر اصولی بوده است ابتداعا اینکه به اتفاقات دولت گذشته اشاره کنید که چه بلایی بر سر صنعت تبریز آمده است؟ چرا دولت در خصوص اقدامات دولت گذشته نجابت بیش از حد نشان می دهد؟ و اینکه چه اقداماتی در این خصوص انجام شده است؟

این رسانه ها هستند که باید این مسائل را رسانه ای کنند. می دانید در کشور ما چه اتفاقی افتاده است؟ اتفاق مهم اینکه واردات بر صادرات ترجیح دادهشده و ارزش پول ملی کاهش یافته است مگر فراموش کردیم که شب خوابیدیم و صبح بیدار شدیم دیدیم ارزش پول ملی به یک سوم کاهش یافته است. مگر مردم گلابی های خارجی و پرتغال های مصری و سیب های فرانسوی را فراموش کرده اند؟ به این اتفاقات سو مدیریت و فساد اداری و مالی غیر قابل تصور را اضافه کنید که نمونه های ان در سطوح عالی دولت گذشته رخ داده و پرونده های آنان در دادگاه ها در حال پیگیری است.

*لزوما در بخش صنعت چه اتفاقی افتاده است؟

برای تحول نیازمند تجهیز واحد ها به تکنولوژی های روز هستیم که این امر علی رغم پرداخت یارانه صورت نگرفت،و سهم صنعت پرداخت نشد. مورد دیگر واگذاری به کسانی که از اهلیت لازم برخوردار نبودند می باشد. این واگذاری ها در اوج تولید و یک گاو شیرده بودند که در اثر این اشتباه به یک مجموعه ورشکسته بدهکار تبدیل شدند. این افراد موجودی انبار شرک ها را خالی کردند و مرتبا با حمایت مسئولین دولت قبلی از سیستم های بانکی وام گرفتند هی بدهی بالا آوردند و حتی در پرداخت حقوق پرسنل خود هم عاجز بودند و ما با اعتراضات کارگری مواجه بودیم. وقتی دولت جدید کار را تحویل گرفت مجموعه ای داشتیم که ۹ ماه بود نتوانسته بودند حقوق پرسنل خود را بپردازند. ضمنا وقتی قاچاق به شدت رایج است و طبق آمار ۲۵ میلیارد دلار حجم قاچاق کالا است و با نگاه مدیریتی صحیح دولت تازه ۱۵ میلیارد دلار رسیده است که خود این رقم مطلوب نیست. در خود تبریز واحد های بزرگی ماشین آلات تراکتور سازی،کمپرسور سازی،بلبرینگ سازی، ماشین سازی به وضعیت بحرانی رسیده بودند. در سیستم بهین یاب تاکنون ۲۵۰ واحد صنعتی کوچک نیز پرونده تشکیل داده اند تا با معرفی به سیستم بانکی وام رفع موانع تولید دریافت کنند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. من منظورم این است که سیاست های ناصحیح دولت قبل باعث ورشکسته شدن صنعت داخلی گردید. برای مثال در صنعت چرم و کفش واردات بی رویه کفش های بنجل چینی فعالین این بخش را با مشکلات اساسی مواجه کرد. ما در زمان تحویل گرفتن دولت یک هفته ذخیره گندم در استان داشتیم که با تدابیر دولت جدید این زمان به چندین ماه افزایش یافته است.

*تبریز در گذشته به یک شهر صنعتی مشهور بود و وجود کارخانه های مادر در حوزه صنعت نگین این شهر حساب می شد ولی چندی است شاهد تبدیل شهر از یک شهر صنعتی به یک شهر تجاری هستیم و چنین به نظر می آید که حجم پروزه های تجاری و مراکز خرید بیشتر از نیاز شهر است. آیا عزمی برای تجاری کردن تبریز وجوددارد اگر نه چه اقداماتی برای جلوگیری از این اتفاق انجام پذیرفته است؟

نظر ما در شهر توسعه متوازن است. صنعت موتور محرک توسعه است. ولی تجارت و بازرگانی مقوم فعالیت صنعتی است یعنی بدون اینکه از بازار مطمئن برخوردار باشید تولید کار درستی نیست همچنان که تجارت و بازرگانی بدون در نظر گرفتن بخش تولید فایده ای ندارد. اینکه در شهر سرمایه گذاری در مراکز خرید رخ می دهد امری طبیعی است که با پیشرفت شهرها کسبه های کوچک جای خود را به مراکز خرید می دهند و این امر در دنیا اتفاق موفقی بوده است و مستحضرید که بخش خصوصی بدون مطالعه دست به سرمایه گذاری نخواهد زد پس حتما این سیاست موفق بوده است و حتما در تبریز این پتانسیل ایجاد شده است ولی این بدان معنا نیست به صنعت و تولید بی توجهی شود. همین چند روز پیش در شهرک شهید رجایی بجز ۸ واحد تولیدی بقیه واحدها به فعالیت عادی خود ادامه می دهند و شهرک های صنعتی نیز در حال توسعه است و اینها پا به پای هم پیش می رود خوشبختانه در تولید داخلی واحد های تولیدی نه اینکه مشکل نداشته باشند ولی روند رو به بهبود است. فرمایش شما درست است ما تبریز را قطب صنعتی و تجاری می بینیم حتی در بخش کشاورزی نیز از جمله در بحث کشت گل خانه ای ۴ هکتار در تبریز داریم که مطابق سند تسعه به ۴۰ هکتار بایدبرسد و کاشت صیفی جات اطراف تبریز قرار است به کشت گل خانه ای تبدیل شود تا ما در تمام سال از وضعیت پایدار برخوردار باشیم.
علی رغم تبلیغ معکوس مخالفین دولت وضعیت رو به بهبود است.

*یکی از عمده ترین وظایف فرمانداری نظارت و ساماندهی شورای شهر است برخی معتقدند عدم دقت و نظارت کافی فرمانداری باعث شد تا اتفاقات شورای شهر تبریز رخ دهد؟

من بارها به این نکته به طور کامل پاسخ داده ام. ببینید نظارت فرمانداری بر مصوبات شورای شهر است و من قاطعانه می گویم که تمام مصوبات شورای شهر بطور کامل در آن بررسی شده است و هیچ گونه تخلفی دراین حوزه وجود نداشته است. اما شهرداری یک سازمان عریض و طویل است که شامل بخش های گوناگون است که شامل فعالیت هایعمرانی و خدماتی و فرهنگی است. و فرمانداری مسئول نظارت بر پرسنل شهرداری نیست ، فرمانداری مسئول نظارت بر عملکرد اعضای شورای شهر در خارج از شورا نیست. فرماندار ناظر بر عملکرد اشخاص نیست بلکه ناظر بر مصوبات است و هر کسی ادعا دارد که این تخلفات در مصوبات صورت گرفته ما پاسخگو هستیم. تخلفات صورت گرفته از سوی برخی کارمندان شهرداری و تعدادی از اعضای شورای شهر بود که خارج از صحن شورا صورت گرفته بود.

اقدامات فرمانداری در قضیه دستگیری ها عمل به مر قانون بود و لاغیر. بار اول که افراد معرفی شدند در نقش جانشین بودند اما با صدور کیفر خواست فعالیت آنها تعلیق و مجددا جایگزین انتخاب شد. و همه این اقدامات با مشاوره حقوقدانان انجام گرفته است. هدف دولت تدبیر و امید عمل به قانون است ولاغیر.

*گاها در این مورد برخی از نمایندگان از جمله بیگی انتقاداتی را مستقیما متوجه فرمانداری کردند در این خصوص اگر مطلبی دارید میشنویم؟

این را باید از خودشان بپرسید من فکر میکنم همینکه فردی ما را مورد خطاب قرار دهد و باعث شود که پاسخگویی ما سبب تنویر افکار عمومی شود خود اتفاق خوبی است و از این بابت گله ای نداریم. من در جلسه شورای اداری شهرستان تبریز نیز خواهش کردم به جای اظهارات یکجانبه از دستگاه ها اطلاعات لازم را بگیرید و با علم و اطلاع مطالب را مطرح کنید اما نمایندگان مجلس شان نمایندگی شان ایجاب می کند که انتقاد و اظهار نظر و اعتراض کنند و ما هم هر وقت احساس کردیم در رابطه با عملکرد ماست اگر نیاز به توضیح باشد یا اصلاح عملکرد انجام می دهیم.

*به عنوان سوال آخر ،چگونه خواهید توانست شرایط را فراهم کنید که اتفاقات انتخابات مجلس گذشته تکرار نشود؟

اگر بخواهیم آن اتفاقات نیفتد باید امکانات تمام مکانیزه شود . در شهری که ۱۸۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد و بیش از ۹۰۰ حوزه رای گیری دارد اگر در هر حوزه یک رای اشتباه شود حدود ۹۰۰ رای اشتباهی به بار می آید. برای ممانعت از این اتفاق باید به سمت سیستم مکانیزه حرکت کنیم. و اشتباه برای عامل انسانی که از صبح علی الطلوع تا پاسی از شب فعالیت کرده طبیعی است.

*امکان اجرای مکانیزه انتخابات وجود دارد ؟

ما در انتخابات گذشته نیز برای این کار آماده بودیم. اما بدلیل عدم توافق با شورای نگهبان انجام نشد. اجرای انتخابات بر عهده وزارت کشور و فرمانداری هاست ولی باید مشارکت با نهادهای دیگر از جمله شورای نگهبان نیز انجام پذیرد.

گروه سیاسی – وحید خدادادی ؛ امین 

۲۷۵ total views, 1 views today

کانال تلگرام تدبیر و امید

یک نظر

  1. این شخص باید معاون سیاسی می شد نه فرماندار

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
رفتن به بالا
عضویت در خبرنامه

پست الکترونیک خود را وارد نمایید.